loading...

pytania i odpowiedzi


bankowość mobilna


informacje ogólne

 1. Czym jest bankowość mobilna? 
  To nowoczesna odmiana bankowości internetowej umożliwiająca korzystanie z usług bankowych przez smartfon lub tablet z dostępem do Internetu.

 2. Czym jest eurobank mobile? 
  To aplikacja eurobanku instalowana na urządzeniu mobilnym z dostępem do Internetu i z systemem Android, iOS lub Windows Phone, która umożliwia:
  • szybki i łatwy dostęp do informacji o większości posiadanych w eurobanku produktów,
  • składanie dyspozycji dotyczących tych produktów (więcej w części „korzystanie z aplikacji”).
  Aplikacja eurobank mobile posiada również funkcjonalność tokena GSM na potrzeby korzystania z serwisu eurobank online, co umożliwia generowanie kodów jednorazowych do logowania i autoryzacji operacji w serwisie. 3. Kto może korzystać z eurobank mobile? 
  Z eurobank mobile mogą korzystać klienci z dostępem do serwisu eurobanku, którzy:
  • posiadają konto lub są przedstawicielami ustawowymi do konta małoletniego lub pełnomocnikami ogólnym do konta w pakiecie classic, online, prestige oraz junior z dostępem do serwsu eurobank online (czyli z dostępem przez Internet),
  • i wybiorą jako zabezpieczenie korzystania z bankowości internetowej token GSM na urządzenia z systemem Android (od wersji 2.2), iOS (wersje 6 i 7) lub Windows Phone (od wersji 8.0).

 4. Czy mogę korzystać z eurobank mobile jeśli korzystam już z serwisu eurobank online? Czy mogę mieć dostęp do obu tych kanałów? 
  Tak, można mieć dostęp zarówno do eurobank mobile jak i eurobank online.

 5. Co mam zrobić, by uruchomić aplikację mobilną? 
  1. Zainstaluj aplikację mobilną na swoim urządzeniu (patrz: rozdział 2)
  2. Uzyskaj kod aktywacyjny do aplikacji (telefonicznie, korzystając z Obsługi Bankowości Elektronicznej) lub w oddziale banku (więcej w części „instalacja aplikacji”)
  3. Aktywuj aplikację, podając swój identyfikator do usługi bankowości elektronicznej eurobanku oraz kod aktywacyjny do tokena GSM (patrz: rozdział 3)
  4. Zdefiniuj kod PIN, który będzie wykorzystywany do logowania i autoryzacji operacji (od 4 do 8 znaków) (więcej w części „aktywacja aplikacji”)
  5. Korzystaj z eurobank mobile

 6. Co wyróżnia aplikację eurobank mobile? 
  • prosta i przejrzysta grafika
  • intuicyjna nawigacja
  • bezpieczeństwo zapewniane przez innowacyjne rozwiązanie – integrację aplikacji z tokenem GSM (więcej w części „bezpieczeństwo korzystania z aplikacji”)
  • historia operacji na rachunkach przedstawiona za pomocą osi czasu - łatwo wizualizuje stan konta i etapy poszczególnych transakcji; kwoty są ułożone chronologiczne,  wydatkom i wpływom odpowiadają poszczególne strony osi i kolory

  • wskaźnik salda w formie widgeta (dla urządzeń z systemem Android) – umożliwia łatwy i szybki dostęp do informacji o posiadanych środkach na wybranym rachunku z poziomu pulpitu smartfona/tabletu, czyli bez konieczności logowania do aplikacji; informacje przedstawione są w formie graficznej lub kwotowej, z możliwością podglądu kwot 3 ostatnich transakcji na wybranym koncie (więcej w części „korzystanie z aplikacji”).

  • informacja o błędnym wpisaniu kodu PIN - znak graficzny w postaci karty do gry - jeżeli po wpisaniu kodu PIN widzisz inną kartę niż ta, która pojawiła się przy aktywacji aplikacji, jest to informacja dla Ciebie, że wprowadzony PIN był błędny (więcej w części „bezpieczeństwo korzystania z aplikacji”).

instalacja aplikacji

 1. Skąd mogę pobrać aplikację eurobank mobile? 
  Aplikację możesz pobrać ze sklepu z aplikacjami dostępnego z Twojego telefonu lub tabletu. Są to:
  • Google Play – jeżeli korzystasz z urządzeń z systemem Android,
  • App Store – jeżeli korzystasz z urządzeń z system iOS (iPhone, iPad).
  • Windows Phone Store – jeżeli korzystasz z urządzeń z systemem Windows Phone.

 2. Jak znajdę aplikację eurobank mobile w sklepie? 
  Uruchom aplikację sklepu na urządzeniu, kliknij na opcję wyszukiwania, wpisz „eurobank” lub „eurobank mobile” – nasza aplikacja ma znane Ci logo.

 3. Jak przebiega instalacja aplikacji? 
  Instalacja aplikacji jest bardzo prosta, przebiega w dużej mierze automatycznie, podobnie jak instalacja innych aplikacji.

 4. Czy od razu po instalacji aplikacji mogę z niej korzystać? 
  Aby w pełni korzystać z aplikacji, konieczna jest jej aktywacja (patrz rozdział.3). Bez aktywacji możesz przetestować DEMO aplikacji oraz funkcję lokalizacji placówek/bankomatów, kontaktu z eurobankiem i zakładkę społecznościową.

 5. Jaką wielkość ma aplikacja mobilna, którą pobieram ze sklepu? 
  Aplikacja na urządzenie z systemem Android ma wielkość ok. 4 MB, iOS – ok. 30 MB, a Windows Phone – ok. 5 MB.

 6. Posiadam kilka urządzeń mobilnych. Czy w takim razie mogę pobrać więcej niż jedną aplikację? 
  Na każdym z urządzeń możesz posiadać po jednej aplikacji, łącznie jednak nie więcej niż na 3 różnych urządzeniach. Oznacza to również, że do każdego z tych urządzeń będziesz mieć osobny token GSM i kod aktywacyjny.

 7. Mam telefon z systemem Android. Czy aplikacja będzie działała na wszystkich urządzeniach z tym systemem? 
  Aplikacja mobilna może być zainstalowana na urządzeniach z systemem Android w wersji nie starszej niż 2.2. Wersję systemu Android na urządzeniu można sprawdzić korzystając z opcji Ustawienia/Informacje o urządzeniu (w zależności od producenta urządzenia nazwa opcji może się różnić)

 8. Używam iPhone’a. Czy mogę zainstalować aplikacje eurobank mobile? 
  Aplikacja mobilna może być zainstalowana na urządzeniach z systemem iOS (urządzenia firmy Apple) w wersjach 6 i 7. Wersję systemu iOS na urządzeniu można sprawdzić korzystając z opcji Ustawienia/To urządzenie (pole Wersja).

 9. Przy instalacji aplikacji eurobank mobile na urządzeniach z systemem Android muszę zaakceptować uprawnienia dla tej aplikacji. Po co aplikacja potrzebuje dostęp np. do mojej lokalizacji czy kontaktów w telefonie? 
  Przy instalacji aplikacji eurobank mobile na urządzeniach mobilnych z systemem Android użytkownik jest zobowiązany zaakceptować uprawnienia dla aplikacji, które są niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. W poniższej tabeli wyjaśnione jest, do jakiej funkcjonalności potrzebne jest określone uprawnienie.

  Uprawnienia dla aplikacji eurobank mobile na system Android Funkcjonalność, która potrzebuje uprawnienia
  Tożsamość Znajdowanie kont na urządzeniu jest niezbędne do poprawnego funkcjonowania powiadomień mobilnych
  Kontakty/kalendarz Umożliwia dostęp do zapisanej w telefonie listy kontaktów wykorzystywanej przy doładowaniu telefonu komórkowego (możliwość wyboru numeru z książki telefonicznej) oraz przy wysyłaniu numeru konta za pośrednictwem SMS
  Lokalizacja Umożliwia ustalenie położenia telefonu i wyszukanie pobliskich bankomatów, wpłatomatów i placówek eurobanku
  Zdjęcia/multimedia/pliki Umożliwia wybranie kodu QR zapisanego jako plik graficzny (zdjęcie) w bibliotece zdjęć
  Aparat/mikrofon Umożliwia zeskanowanie kodu QR za pomocą aparatu umieszczonego w urządzeniu
  Identyfikator urządzenia i informacje o połączeniu Umożliwia użytkownikowi odebranie rozmowy przychodzącej podczas korzystania z aplikacji eurobank mobile
  Odbieranie danych z internetu 
  Pełny dostęp do sieci
  Umożliwia wykorzystanie połączenia sieciowego (internetowego) w celu wymiany danych z serwerami eurobanku (niezbędne do pobrania danych po zalogowaniu w opcji Moje finanse)
  Wyświetlanie połączeń sieciowych
  Odczytywanie konfiguracji usług Google
  Weryfikuje czy jest aktywne połączenie sieciowe (internetowe) oraz umożliwia odbieranie powiadomień mobilnych
  Zapobieganie przechodzeniu urządzenia w tryb uśpienia Jeżeli aplikacja jest uruchomiona, to funkcja automatycznie uniemożliwia wygaszenie ekranu urządzenia

 10. Mam telefon z systemem Windows Phone. Czy aplikacja będzie działała na wszystkich urządzeniach z tym systemem?  
  Aplikacja mobilna może być zainstalowana na urządzeniach z systemem Windows Phone w wersji nie starszej niż 8.0. Wersję systemu Windows Phone na urządzeniu można sprawdzić korzystając z opcji Ustawienia/Informacje.

aktywacja aplikacji

 1. W jaki sposób mam aktywować aplikację? 
  • Skontaktuj się z bankiem i uzyskaj kod aktywacyjny. Możesz go uzyskać telefonicznie pod numerem 19 000 (koszt połączenia wg taryfy operatora) po zapowiedzi lektora wybierając opcję Obsługa Bankowości Elektronicznej lub bezpośrednio w placówce eurobanku.
  • Następnie uruchom zainstalowaną wcześniej aplikację na swoim smartfonie/tablecie i kliknij na opcję „Moje finanse”. W wyświetlonym oknie wpisz:
   • 9-cyfrowy identyfikator (login) – ten sam, który podajesz przy logowaniu w serwisie eurobank online (identyfikator otrzymałeś przy aktywacji usług bankowości elektronicznej) lub identyfikator własny (alias) jeśli uprzednio go zdefiniowałeś w serwisie eurobank online.
   • kod aktywacyjny do powiązanego z aplikacją tokena GSM

  • Następnie zdefiniuj kod PIN (zawierający od 4 do 8 cyfr), który będzie wykorzystywany do odblokowania tokena GSM.

 2. Korzystam z tokena sprzętowego w formie breloczka. Czy mogę korzystać z aplikacji mobilnej?  
  Aplikacja współpracuje wyłącznie z tokenem GSM jako zabezpieczeniem. Konieczna jest więc rezygnacja z tokena sprzętowego. Token sprzętowy należy zwrócić w placówce.

 3. Dotąd korzystałem z eurobank online, do którego mam token GSM. Teraz chcę korzystać z eurobank mobile. Czy po zainstalowaniu aplikacji, będę musiał uzyskać nowy kod aktywacyjny do tokena GSM? 
  Tak, konieczne jest wydanie nowego tokena GSM i tym samym kodu aktywacyjnego. Kod aktywacyjny możesz uzyskać telefonicznie pod numerem 19 000 (koszt połączenia wg taryfy operatora) po zapowiedzi lektora wybierając opcję Obsługa Bankowości Elektronicznej lub bezpośrednio w placówce banku. Dotychczasowa aplikacja TokenGSM nie będzie już potrzebna i zalecamy jej odinstalowanie.

 4. Korzystam z serwisu eurobank online, do którego mam token GSM. Czy mając ten token muszę teraz korzystać z bankowości mobilnej, przez telefon?  
  Jeśli nie chcesz korzystać z eurobank mobile, możesz cały czas wykorzystywać swoją obecną aplikację TokenGSM do generowania kodów do logowania i autoryzacji w serwisie eurobank online. Jeżeli jednak będziesz potrzebował nowego tokena GSM do korzystania z serwisu eurobank online, będziesz mógł korzystać z funkcjonalności tokena GSM w aplikacji eurobank mobile.

 5. Czy ponownie instalując aplikację na tym samym telefonie, muszę zgłosić się po nowy kod aktywacyjny? 
  Tak. Każda aktywacja wymaga nowego kody aktywacyjnego. Ze względów bezpieczeństwa, kody te są jednorazowe. Kod aktywacyjny możesz uzyskać telefonicznie pod numerem 19 000 (koszt połączenia wg taryfy operatora) po zapowiedzi lektora wybierając opcję Obsługa Bankowości Elektronicznej lub bezpośrednio w placówce banku.

 6. Czy do każdego urządzenia, na którym mam zainstalowaną aplikację muszę ustawiać inny kod PIN? 
  Do każdego urządzenia można ustalić ten sam PIN. Zalecane jest jednak stosowanie różnych PINów.

bezpieczeństwo korzystania z aplikacji

 1. Jakie mechanizmy chronią dostęp do aplikacji? PIN jest wystarczający? 
  Do bezpiecznego korzystania z aplikacji eurobank mobile wykorzystywany jest szereg mechanizmów, kod PIN nie jest jedynym:
  • Poprawne wpisanie kodu PIN uruchamia token GSM, który działa w tle (w sposób niewidoczny dla użytkownika) i generuje kody jednorazowe wykorzystywane przy logowaniu oraz autoryzacji wybranych operacji. Wskazania tokena GSM są za każdym razem weryfikowane przez bank
  • Po 3 nieudanych próbach logowania lub autoryzacji operacji dostęp do wszystkich użytkowanych przez daną osobę aplikacji eurobank mobile oraz serwisu eurobank online zostaje zablokowany. Odblokowanie następuje przez kontakt z bankiem (telefonicznie pod numerem 19 000 (koszt połączenia wg taryfy operatora) lub w dowolnej placówce) lub poprzez specjalny formularz dostępny w opcji problemy z logowaniem w sekcji pomoc na stronie logowania do serwisu eurobank online. Informacją o błędnym wpisaniu kodu PIN jest znak graficzny w postaci karty do gry. Jeżeli po wpisaniu kodu PIN zobaczysz inną kartę niż ta, która pojawiła się przy aktywacji aplikacji oznacza to, że wpisałeś błędny kod PIN.

  • Aplikacja jest połączona z konkretnym urządzeniem (smartfonem/tabletem). Sama znajomość czyjegoś PINu nie pozwoli na skorzystanie z jego bankowości mobilnej, ponieważ nie da się skorzystać z aplikacji na innym urządzeniu niż przypisane do konkretnego użytkownika.
  • Przy ustalaniu PIN bank wymaga od użytkownika zastosowania bardziej skomplikowanej kombinacji cyfr niż prosty ciąg znaków (np. 123456) i powtórzenie tej samej cyfry (np. 11111111).
  • Dodatkowym zabezpieczeniem jest możliwość ustalenia osobnych limitów: pojedynczej transakcji i limitu dziennego. Każdy użytkownik może zmienić limit w serwisie eurobank online, bankowości telefonicznej lub w placówce. Limity te są niezależne od limitów operacji w serwisie eurobank online.

 2. Jak bezpiecznie korzystać z aplikacji eurobank mobile? 
  • Chroń swój kod PIN. Ochrona kodu PIN jest podstawową zasadą bezpieczeństwa w bankowości, podobnie jak przy karcie płatniczej. Wpisując PIN, zwracaj uwagę, czy nikt nie widzi wpisywanych przez Ciebie cyfr. Nie podawaj nikomu haseł i innych danych służących do korzystania z bankowości mobilnej i internetowej. Nie zapisuj w pamięci smartfona/tabletu wrażliwych danych (haseł, PINu).
  • Zdecyduj o długości Twojego kodu PIN (od 4 do 8 znaków). Możesz ustawić dłuższy ciąg cyfr niż 4, nawet do 8 znaków.
  • Nie zostawiaj smartfona/tabletu bez nadzoru.
  • Ustaw blokadę ekranu Twojego urządzenia mobilnego. Zalecane jest ustawienie blokady ekranu przynajmniej w formie znaku graficznego (na urządzeniach z systemem Android) lub w formie hasła. Takie zabezpieczenie chroni dostęp do Twojego urządzenia przez osoby trzecie, a tym samym dodatkowo do aplikacji eurobank mobile.
  • Zainstaluj na swoim urządzeniu z systemem Android oprogramowanie antywirusowe.
  • Nie instaluj na swoim urządzeniu oprogramowania ze źródeł, do których nie masz zaufania.
  • Uaktualniaj oprogramowanie systemowe smartfona/tabletu udostępniane przez producenta.
  • Unikaj korzystania ze słabo zabezpieczonych sieci wifi, na przykład publicznych.
  • Zmień swój PIN, jeśli masz podejrzenie, że ktoś go poznał. Możesz to zrobić  bezpośrednio w aplikacji.
  • Jak najszybciej skontaktuj się z bankiem, jeśli utraciłeś smartfona/tablet. Zadzwoń do eurobanku na numer 19 000 (koszt połączenia wg taryfy operatora) po zapowiedzi lektora wybierając opcję Obsługa Bankowości Elektronicznej – bank zablokuje możliwość zalogowania się z wykorzystaniem aplikacji zainstalowanej na Twoim urządzeniu.

 3. W jaki sposób działa token GSM, gdy korzystam z bankowości mobilnej? 
  • TokenGSM jest zintegrowany z aplikacją. Jego wskazania wykorzystywane są do logowania i autoryzacji operacji w aplikacji eurobank mobile, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.
  • Wskazania tokena GSM są generowane w tle (w sposób niewidoczny dla użytkownika korzystającego z aplikacji eurobank mobile z opcji moje finanse) i za każdym razem weryfikowane przez bank. Jeżeli kod jednorazowy wygenerowany przez token GSM jest nieprawidłowy, zalogowanie lub autoryzacja operacji nie jest możliwa. Po trzech z rzędu błędnych próbach logowania lub autoryzacji dostęp do wszystkich użytkowanych przez daną osobę aplikacji eurobank mobile oraz serwisu eurobank online zostaje zablokowany (jego odblokowanie możliwe jest po kontakcie z bankiem).
  • Wskazanie tokena GSM oraz kod PIN znajdują się w pamięci urządzenia tylko na czas logowania lub autoryzacji transakcji, dlatego podanie kodu PIN jest wymagane przy takich operacjach jak na przykład wykonywanie przelewów.
  • Integracja z tokenem GSM to innowacyjne rozwiązanie. Bezpieczne i wygodne – nie ma potrzeby ręcznego przepisywania kodów wygenerowanych przez TokenGSM, jak w przypadku kodów SMS, nie trzeba więc wychodzić z aplikacji, aby zatwierdzić np. przelew.

 4. Logując się w serwisie eurobank online muszę podać identyfikator, długie hasło i wskazanie tokena, a w aplikacji mobilnej eurobanku tylko krótki PIN. Czy to bezpieczne? 
  Tak, jest to bezpieczne rozwiązanie. Jest wiele dodatkowych mechanizmów, które podnoszą  bezpieczeństwo korzystania z aplikacji. Przy logowaniu oraz autoryzacji operacji generowane są jednorazowe wskazania tokena GSM. Jeżeli podasz błędny PIN, token GSM będzie generował błędne kody jednorazowe. Po 3 błędnych próbach dostęp do aplikacji eurobank mobile i serwisu eurobank online zostanie zablokowany. Odblokowanie następuje przez kontakt z bankiem (telefonicznie pod numerem 19 000 (koszt połączenia wg taryfy operatora) lub w dowolnej placówce) lub poprzez specjalny formularz dostępny w opcji problemy z logowaniem w sekcji pomoc na stronie logowania do serwisu eurobank onlie.
  Dodatkowym zabezpieczeniem jest możliwość ustalenia osobnych limitów: pojedynczej transakcji i limitu dziennego. Każdy użytkownik może zmienić limit w serwisie eurobank online, bankowości telefonicznej lub w placówce. Limity te są niezależne od limitów operacji w serwisie eurobank online.


 5. Obawiam się, że osoba niepowołana może łatwo poznać mój PIN – to tylko kilka cyfr. Jeżeli dodatkowo ukradnie mi telefon, to będzie mogła przelać środki na dowolne konto. Czy korzystanie z aplikacji mobilnej jest bezpieczne? 
  Ochrona PIN przy korzystaniu z usług bankowych (nie tylko aplikacji eurobank mobile, ale również kart płatniczych) to podstawa. Zwracaj uwagę, czy nikt nie widzi wpisywanych przez Ciebie cyfr.
  Ponadto warto ustawić limity transakcji dla aplikacji mobilnej w takiej wysokości, aby pozwalały na korzystanie z aplikacji (wykonywanie większości standardowych przelewów), ale jednocześnie nie pozwalały na wykonywanie operacji na znaczące kwoty przez osoby niepowołane, które przejmą Twój telefon i poznają Twój PIN.

 6. Czemu po zmianie identyfikatora trzeba ponownie aktywować aplikację mobilną? 
  Po aktywacji aplikacja mobilna na Twoim urządzeniu jest przypisana do Twojego identyfikatora w bankowości elektronicznej. Jeśli zgłosisz w banku potrzebę zmiany identyfikatora (np. ze względu na podejrzenie, że ktoś obcy zna Twój identyfikator), niezbędna będzie także ponowna aktywacja aplikacji z użyciem nowego identyfikatora. Nadanie aliasu (identyfikatora własnego) nie wpływa na użytkowanie aplikacji mobilnej uprzednio aktywowanej identyfikatorem nadanym przez Bank (w takim wypadku nie jest konieczna ponowna aktywacja).

 7. Chciałbym zablokować możliwość korzystania z aplikacji zainstalowanej na moim smartfonie/tablecie. W jaki sposób mogę to zrobić? 
  W każdej chwili możesz zastrzec token GSM zintegrowany z aplikacją. Po jego zastrzeżeniu korzystanie z aplikacji nie będzie możliwe. Zastrzeżenie tokena GSM jest możliwe w serwisie eurobank online (tylko jeżeli posiadasz inny aktywny token GSM), telefonicznie pod numerem 19 000 (koszt połączenia wg taryfy operatora), po zapowiedzi lektora wybierając opcję Obsługa Bankowości Elektronicznej, lub w placówce banku.
  Ponadto, w aplikacji eurobank mobile, w opcji „Informacje”, dostępny jest przycisk „usunięcie danych”. Skorzystanie z tego przycisku powoduje usunięcie danych jednoznacznie przypisujących aplikację do użytkownika. Po ich usunięciu korzystanie z aplikacji z opcji wymagających logowania nie będzie możliwe – konieczna będzie jej ponowna aktywacja.

 8. Czy możliwe jest zablokowanie korzystania z aplikacji mobilnej na wszystkich urządzeniach, na których z niej korzystam? 
  Tak, jest taka możliwość. Blokada obejmuje łącznie cały kanał bankowości internetowej, zatem po zablokowaniu kanału nie ma możliwości zalogowania ani do bankowości mobilnej ani do serwisu online, niezależnie od ilości urządzeń danego użytkownika. Kanał zostanie także zablokowany np. po 3-krotnym błędnym zalogowaniu. Blokada może się odbyć również na Twoje życzenie – w tym celu zadzwoń do eurobanku na numer 19 000 (koszt połączenia wg taryfy operatora), po zapowiedzi lektora wybierając opcję Obsługa Bankowości Elektronicznej.

 9. Realizuję przelew przez bankowość mobilną, a system nie prosi o podanie wskazania tokena GSM tylko ponownie o PIN, który podałem przy logowaniu się. Czy jest to prawidłowe działanie? 
  Tak, operacje wykonywane na urządzeniu w zakresie obsługi konta są w dalszym ciągu wykonywane w oparciu o wskazania tokena GSM (jego działanie odbywa się w tle). System podstawia te dane automatycznie, nie musisz więc poruszać się między tokenem a pozostałymi zakładkami. Podanie PIN ponownie przy potwierdzaniu operacji jest potrzebne do wygenerowania (w tle) wskazania tokena GSM, które jest wykorzystywane do autoryzacji operacji.

 10. Co zrobić w wypadku utraty smartfona/tabletu, na którym korzystam z eurobank mobile? 
  Jak najszybciej skontaktuj się z bankiem. Zadzwoń do eurobanku na numer 19 000 (koszt połączenia wg taryfy operatora), po zapowiedzi lektora wybierając opcję Obsługa Bankowości Elektronicznej – bank zablokuje możliwość zalogowania się z wykorzystaniem aplikacji zainstalowanej na Twoim urządzeniu. Blokada będzie jednoznaczna z zastrzeżeniem tokena GSM zintegrowanego z tą aplikacją

korzystanie z aplikacji

 1. Do jakich produktów mam dostęp, korzystając z aplikacji bankowości mobilnej? 
  • Konto,
  • Karta debetowa,
  • Lokata,
  • Rachunek oszczędnościowy,
  • Kredyty gotówkowe i ratalne,
  • Karta kredytowa.

 2. Jakie operacje mogę wykonać za pomocą eurobank mobile? 
  Za pomocą eurobank mobile możesz m.in.:
  • sprawdzić stan konta i rachunku oszczędnościowego,
  • wykonać przelewy dowolne i zdefiniowane (w tym przelewy ekspresowe i po zeskanowaniu kodów QR)
  • łatwo wysłać swój numer konta w treści emaila bądź smsa (do osób znajdujących się na liście kontaktów w Twojej książce telefonicznej/skrzynce mailowej),
  • sprawdzić aktualny harmonogram spłaty rat kredytów gotówkowych lub ratalnych,
  • sprawdzić informacje o swoich kartach debetowych i kredytowych, aktywować kartę lub zmienić jej limity transakcyjne)
  • założyć lokatę (z pomocą kalkulatora oprocentowania) lub rachunek oszczędnościowy,
  • szybko skontaktować się z bankiem,
  • zastrzec kartę lub dowód osobisty,
  • doładować dowolny numeru telefonu,
  • znaleźć najbliższą placówkę, bankomat lub wpłatomat eurobanku,
  • wyświetlić profilu banku w wybranym portalu społecznościowym.

 3. Czym jest funkcja Widget? 
  To dodatek do aplikacji mobilnej, umieszczany na pulpicie urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Android, służący do podglądu salda i ostatnich operacji na koncie bez potrzeby logowania w aplikacji mobilnej. Uruchamia się go z poziomu ustawień aplikacji. Połączenie z Internetem jest niezbędne do działania usługi.

  Widget dla aplikacji eurobank mobile może prezentować:
  • kwotę środków dostępnych – w formie graficznej, wyrażoną w procentach (użytkownik sam definiuje, jaka kwota jest dla niego równoznaczna z wartością 100%),
  • lub/oraz kwotę środków dostępnych w PLN,
  • oraz (opcjonalnie) kwoty 3 ostatnich operacji na rachunku.

  Poniżej przedstawiono przykładowe widoki widgeta:

  Tylko prezentacja salda dostępnych środków

  Tylko prezentacja graficzna salda

  Prezentacja graficzna salda + kwota dostępnych środków w PLN + kwoty 3 ostatnich operacji

 4. Jak uruchomić Widget na telefonie/tablecie? 
  Widget jest dostępny tylko na urządzenia z systemem Android. Najpierw należy umieścić widget na pulpicie – w tym celu przytrzymaj palec na pulpicie urządzenia, wyświetli się menu, wybierz opcję widget lub aplikacje i widety, wyszukaj widget z logo eurobanku i przeciągnij go na wolne pole na pulpicie urządzenia.
  Po umieszczeniu widgetu na pulpicie konieczna jest jego konfiguracja w aplikacji eurobank mobile (po zalogowaniu).

 5. Gdzie w aplikacji eurobank można skonfigurować widget? 
  Aby skonfigurować widget, wybierz opcję „ustawienia” w menu dolnym widocznym po zalogowaniu do opcji moje finanse.

  Na wyświetlonej formatce wprowadź / wybierz następujące dane:
  - rachunek, którego dane będą prezentowane,
  - nazwę rachunku (opcjonalnie),
  - zaznacz wskaźnik graficzny (jeśli chcesz, aby widget prezentował stan Twojego konta w %), a następnie określ kwotę na rachunku, która będzie oznaczała wartość 100%.

  Przykład:
  Masz na rachunku kwotę 550 PLN. W ustawieniach wpisałeś, że wartość dla 100% to 1000 PLN. Widget będzie prezentował wartość 55%.

  - zaznacz dostępne środki w PLN jeżeli chcesz, by widget prezentował dokładną kwotę w PLN,
  - zaznacz 3 ostatnie operacje jeżeli chcesz, by widget prezentował kwoty dla 3 ostatnich operacji na wybranym rachunku,
  - podaj częstotliwość odświeżania widgeta.

  Po wpisaniu wszystkich wartości naciśnij aktywuj widget.
  Pojawi się wtedy komunikat z instrukcją, jak umieścić widget na pulpicie urządzenia:
  - przytrzymaj palec na pulpicie urządzenia,
  - po wyświetleniu menu, wybierz opcję widgety lub aplikacje i widgety,
  - wyszukaj widget z logo eurobanku i przeciągnij na pulpit. 6. Dlaczego po włączeniu funkcji widget prezentuje on wartość „0”? Co oznacza półokrąg z procentami na widgecie?  
  Widget pokazuje zawsze stan środków dostępnych aktualnie na koncie, wyrażony w procentach.
  Dla 0 PLN na koncie widget prezentuje 0%, a Ty określasz kwotę, jaka ma być ustawiona dla 100%. 
  Przykład:
  Klient w ustawieniach telefonu wpisał, że wartość dla 100% to 1 000 PLN. W tej chwili ma na rachunku 500 PLN, więc widget będzie prezentował wartość 50% (półokrąg będzie też w połowie czerwony).

 7. Jak często widget aktualizuje informacje o dostępnych środkach na koncie? 
  W Ustawieniach usługi sam wskazujesz częstotliwość aktualizacji danych wyświetlanych na widgecie. Dostępne są opcje co 15 minut, 1 godzinę, 4 godziny lub 12 godzin.

 8. Dlaczego po zainstalowaniu aplikacji, kiedy chcę dokonać przelewu, bez względu na wysokość kwoty, pokazuje się komunikat "Kwota transakcji przekracza kwotę limitu pojedynczej transakcji"? 
  Przyczyną są limity transakcji ustanowione na 0 PLN. Limit można zmienić w serwisie eurobank online (opcja eurobank online / dane osobowe i limity), za pośrednictwem bankowości telefonicznej lub w dowolnej placówce banku. Każdy może dostosować wysokość limitu do swoich indywidualnych potrzeb. Co więcej, ustanowienie limitu dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo korzystania z aplikacji.

 9. Czy korzystając z aplikacji ponoszę jakieś koszty? 
  Za pobranie, uruchomienie i korzystanie z aplikacji eurobank nie pobiera żadnych opłat. Ponosisz jednak koszt związany z opłatą za transfer danych według stawek operatora.

 10. Czy mogę korzystać z części funkcjonalności aplikacji mobilnej bez połączenia z siecią? 
  Tak, z zakładek: token, kontakt, zmiana PIN, społeczności (bez przechodzenia na stronę np. facebook), informacje oraz demo.

 11. Czemu nie można wrócić do menu głównego z listą produktów bez wylogowania? 
  Do menu głównego z listą produktów można wrócić z każdego miejsca aplikacji, klikając logo eurobanku na górnym czerwonym pasku.

 12. Do jakich operatorów mogę doładować telefon za pośrednictwem aplikacji? 
  Za pośrednictwem aplikacji można doładować telefon u tych samych operatorów, co za pośrednictwem serwisu eurobank online. Są to m.in. Play, Plus, T-mobile, Orange, Virgin Mobile.

 13. Próbuję wybrać zakładkę Moje finanse, a aplikacja wyświetla komunikat – Błąd połączenia. Co może być przyczyną? 
  Taki komunikat jest wyświetlany w przypadku braku połączenia z Internetem (warto zweryfikować ustawienia smartfona/tabletu i sprawdzić, czy włączony jest transfer danych, ewentualnie skontaktować się z operatorem).

 14. Jak dokonać aktualizacji aplikacji?  
  Bank stale rozwija aplikację eurobank mobile i co pewien czas udostępnia jej nową wersję. W niektórych przypadkach po udostępnieniu nowej wersji aplikacji zaktualizuje się ona automatycznie, bez udziału użytkownika. Aktualizacji można też dokonać samodzielnie. Najbardziej uniwersalny sposób ręcznej aktualizacji jest następujący:

  1. Uruchom odpowiedni dla Twojego urządzenia sklep z aplikacjami:
   • Sklep Play – urządzenia z Androidem
   • App Store – urządzenia z systemem iOS
  2. Wybierz opcję wyszukiwania i wpisz „eurobank” lub „eurobank mobile” - nasza aplikacja ma znane Ci logo.
   Aplikację eurobank mobile znajdziesz też bezpośrednio pod linkami:
  3. Jeśli aktualizacja będzie dostępna pojawi się przycisk AKTUALIZUJ lub UPDATE 

         

   Kliknij na niego i poczekaj aż aktualizacja się zainstaluje. Jeżeli przycisk AKTUALIZUJ lub UPDATE jest niedostępny oznacza to, że masz aktualną wersję aplikacji.
  4. Po aktualizacji aplikacji nie jest wymagana ponowna jej aktywacja.

 15. Czym jest „aktywny kafelek” w aplikacji na urządzenia z systemem Windows Phone? 
  Funkcja aktywnego kafelka w aplikacji eurobank mobile służy do podglądu salda i ostatnich operacji na koncie bez potrzeby logowania w aplikacji. Uruchamia się go z poziomu ustawień aplikacji. Połączenie z Internetem jest niezbędne do działania tej funkcji. Dane widoczne na kafelku aplikacji aktualizowane są co 30 minut.

 16. Jak dokonać aktualizacji aplikacji?  
  Bank stale rozwija aplikację eurobank mobile i co pewien czas udostępnia jej nową wersję. W niektórych przypadkach po udostępnieniu nowej wersji aplikacji zaktualizuje się ona automatycznie, bez udziału użytkownika. Aktualizacji można też dokonać samodzielnie. Najbardziej uniwersalny sposób ręcznej aktualizacji jest następujący:

  Uruchom odpowiedni dla Twojego urządzenia sklep z aplikacjami:
  • Sklep Play – urządzenia z Androidem
  • App Store – urządzenia z systemem iOS
  • Windows Phone Store – urządzenia z systeme Windows Phone

  Wybierz opcję wyszukiwania i wpisz „eurobank” lub „eurobank mobile” - nasza aplikacja ma znane Ci logo.

  Aplikację eurobank mobile znajdziesz też bezpośrednio pod linkami:

inne

 1. Gdzie zgłaszać błędy i uwagi dotyczące aplikacji? 
  Uwagi najlepiej zgłaszać za pośrednictwem serwisu eurobank online lub telefonicznie pod numerem 19000 (koszt połączenia wg taryfy operatora) po zapowiedzi lektora wybierając opcję Obsługa Bankowości Elektronicznej

 2. Czy jest dostępna instrukcja korzystania z aplikacji mobilnej? 
  Tak, instrukcja jest dostępna


zapraszamy do kontaktu

zadzwoń do nas
19 000
opłata za połączenie wg taryfy operatora

porozmawiaj
na czacie

zacznij rozmowę

zapraszamy
do placówek

znajdź placówkę
X
zainstaluj aplikację
„eurobank mobile”
Nie pokazuj więcej tego komunikatu. Potwierdź »