Jak oceniasz naszą stronę?

Twoja opinia jest dla nas ważna. Będziemy wdzięczni za wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej serwisu eurobank.pl.

1. Jaki był cel Twojej wizyty na stronie eurobank.pl?
1. Informacji o jakim produkcie/usłudze poszukiwałaś/-eś?
1. Czy znalazłaś/-eś wszystkie informacje, których poszukiwałaś/-eś?
1. Jakich informacji zabrakło lub jakie były niezrozumiałe?
1. Jak oceniasz stronę eurobank.pl?
1. Jeśli masz dodatkowe uwagi, wpisz je poniżej:
loading...

Wpłatomaty w eurobanku


24.10.03

Jeden z najnowocześniejszych technologicznie na świecie wpłatomatów firmy Wincor Nixdorf, działający on-line zainstalowano w warszawskiej placówce eurobanku. Jest to pierwsze w Europie wdrożenie na taką skalę urządzeń do wpłaty banknotów. Euro Bank SA posiada 60 sztuk takich urządzeń. Wszystkie zostaną zainstalowane w placówkach banku, które znajdują się w centrach handlowych. Wraz z rozwojem sieci placówek planowana jest rozbudowa sieci wpłatomatów - do ponad 100 urządzeń.

Pierwszy wpłatomat eurobanku

Pierwszy wpłatomat eurobanku został uruchomiony w Warszawie w centrum handlowym Reduta. Na terenie Polski działa aktualnie 45 placówek eurobanku w centrach handlowych i 28 klasycznych oddziałów w centrach dużych miast. Do końca roku liczba wszystkich placówek banku wzrośnie do ponad 100.
Do końca tego miesiąca z wpłatomatów będą już mogli korzystać Klienci eurobanku w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Bielsku-Białej, Bydgoszczy i Bytomiu
Wpłatomat, dostarczony przez firmę Wincor Nixdorf, to kolejna innowacja eurobanku wprowadzona tym razem na skalę światową. Koncepcja placówki samoobsługowej banku polega na obsłudze wszystkich czynności z banknotami tylko za pomocą bankomatu i wpłatomatu. Pracownicy banku pracujący w hipermarketach i centrach handlowych nie mają zatem kontaktu z banknotami. Oznacza to większe bezpieczeństwo i możliwość skupienia całej uwagi personelu na doradztwie i szybkiej obsłudze Klientów.

Przyjaźnie i szybko

Wpłatomat eurobanku jest przyjazny dla Klienta. Przy każdej operacji manualnej Klient prowadzony jest przez system sygnalizatorów. Wynik identyfikowanych przez urządzenie banknotów jest prezentowany Klientowi do akceptacji na dużym dotykowym wyświetlaczu ciekłokrystalicznym. Jeśli Klient nie zaakceptuje wyniku identyfikacji wszystkie banknoty zostaną zwrócone. Klient ma możliwość wpłacenia aż do 50 sztuk banknotów w jednym pliku.
Wpłacane banknoty są od razu do dyspozycji Klienta na jego rachunku bieżącym.
Po zakończeniu transakcji drukowany jest wydruk potwierdzenia z wyszczególnieniem wpłacanych nominałów i odbierana jest karta. Dostępne w wpłatomacie funkcje to wpłata na rachunek bieżący, informacja o dostępnych środkach na rachunku, informacja o kredytach.
Siecią bankomatów i wpłatomatów eurobanku zarządza i monitoruje  firma Wincor-Nixdorf, dzięki Centrum Monitorowania Wincor Nixdorf - nowoczesnej placówce, powstałej w Warszawie.

Nowość na rynku

Aktualnie na rynku istnieją bankomaty z funkcją depozytu kopert, jednak pieniądze wpłacane w kopercie pojawiają się na koncie klienta dopiero po ich przeliczeniu przez personel banku, co może trwać kilka dni. Depozyty kopertowe dodatkowo generują duży koszt z powodu zwiększonej liczby reklamacji oraz dodatkowego kosztu związanego z obsługa kopert. Wpłatomaty on-linowe, wprowadzane przez eurobank są więc nowością na rynku światowym.

Wpłata na rachunek bieżący - opis procesu:

Po włożeniu karty, klient czeka na sprawdzenie karty w systemie bankowym. Karta sprawdzana jest w systemie centralnym banku. Klient wybiera na dotykowym ekranie opcję "Wpłata na rachunek bieżący" i zostaje poproszony o włożenie banknotów na półkę urządzenia rozpoznającego banknoty. Można naraz włożyć plik składający się z pliku do 50 banknotów. Banknoty powinny być w dobrym stanie, ułożone w dowolnej kolejności i stronie, nie zagięte, nieuszkodzone. Po położeniu banknotów wpłatomat pobierze banknoty do identyfikacji i przeliczenia. W tej fazie obsługi klienta, maszyna może oddać nierozpoznane banknoty. Wynik identyfikowanych przez urządzenie banknotów jest prezentowany klientowi do akceptacji. Ekran prezentuje liczbę rozpoznanych nominałów. Klient ma możliwość dołożyć więcej banknotów, zrezygnować z transakcji lub ją zatwierdzić. Przy dokładaniu banknotów maszyna ponownie przyjmuje plik banknotów. Przy rezygnacji z transakcji maszyna wycofa rozpoznane banknoty na półkę wpłatomatu. Po zatwierdzeniu identyfikacji banknotów klient otrzyma wydruk potwierdzający. Klient ma możliwość wykonania kolejnej transakcji lub zakończenia obsługi.
W najbliższych dniach planowane jest poszerzenie funkcjonalności wpłatomatów eurobanku o wpłaty na lokatę.
Euro Bank SA jest instytucją prywatną. 90,5 % udziałów jest własnością Mariusza Łukasiewicza, pozostały akcjonariat jest bardzo rozdrobniony.

Fakty:
 • W grudniu 2002 roku Mariusz Łukasiewicz przejął pakiet kontrolny Banku Społem SA.
 • 7 stycznia 2003. Bank Wschodni SA. w Białymstoku został przejęty przez Bank Społem SA na mocy uchwały nr 396/KNB/02 z dnia 20 grudnia 2002 r. Z dniem przejęcia Bank Społem SA. w Warszawie wszedł we wszystkie prawa i obowiązki Banku Wschodniego SA w Białymstoku.
 • 13 marca 2003 Bank Społem zmieni nazwę na Euro Bank SA.
 • Od 25 września Euro Bank SA. funkcjonuje w nowej formule, obsługując także klientów byłych banków Społem i Wschodniego.

 Kapitał zakładowy banku wynosi 73,1 mln. zł, Bank posiada gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Mariusz Łukasiewicz - jeden z najwybitniejszych polskich biznesmenów, zasłynął jako twórca Lukas S.A. i Lukas Banku. Obecnie zaangażował swój kapitał oraz wiedzę w realizację projektu nowego ogólnopolskiego banku - Euro Banku SA. Sprawuje funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Euro Banku SA.

Mariusz Łukasiewicz - daty:
 • W 1984 r. kończy z wyróżnieniem prawo na Uniwersytecie Wrocławskim.
 • W 1991 r. tworzy spółkę joint venture LUKAS. Przedmiotem jej działalności jest montaż telewizorów dla zagranicznych partnerów - Sony, LG Electronics.
 • W tym samym roku powstaje fabryka, w której już w latach 94/95 montuje się ponad 100 tys. telewizorów rocznie.
 • W 1992 r. Lukas rozpoczyna pośrednictwo kredytowe i szybko staje się liderem na tym rynku.
 • W 1997 r. Lukas się dzieli. Mariusz Łukasiewicz sprzedaje fabrykę, sieć dystrybucyjną i serwisową, pozostawiając sobie jedynie część finansową.
 • W 1998 r. kupuje Bank Świętokrzyski i przekształca go w Lukas Bank. W 2001 r. dzieli spółkę i pozostawia sobie część inwestycyjną wartą ok. 100 mln USD .
 • W 2002 r. za zgodą Nadzoru Bankowego dokonuje zakupu Banków Społem i Wschodniego, a w roku następnym rozpoczyna proces przekształcania ich w nowoczesny bank detaliczny -  Euro Bank SA.
X
zainstaluj aplikację
„eurobank mobile”
Nie pokazuj więcej tego komunikatu. Potwierdź »