Jak oceniasz naszą stronę?

Twoja opinia jest dla nas ważna. Będziemy wdzięczni za wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej serwisu eurobank.pl.

1. Jaki był cel Twojej wizyty na stronie eurobank.pl?
1. Informacji o jakim produkcie/usłudze poszukiwałaś/-eś?
1. Czy znalazłaś/-eś wszystkie informacje, których poszukiwałaś/-eś?
1. Jakich informacji zabrakło lub jakie były niezrozumiałe?
1. Jak oceniasz stronę eurobank.pl?
1. Jeśli masz dodatkowe uwagi, wpisz je poniżej:
loading...

zasady rozliczania transakcji zagranicznych


poznaj zasady rozliczania transakcji zagranicznych realizowanych kartami płatniczymi eurobanku

 

jak to działa?

  • dokonując płatności kartą lub wypłacając gotówkę w bankomacie zagranicą transakcja realizowana jest w walucie obowiązującej w kraju, w którym została ona wykonana
  • na rachunku, do którego wydano kartę, jest ona jednak księgowana w walucie rachunku, czyli PLN
 
 

przeliczenie kwoty transakcji dokonanej w obcej walucie odbywa się w następujący sposób:

Dla kart MasterCard:
  • transakcje zrealizowane w innej walucie niż euro są przeliczane na kurs waluty przeliczeniowej, czyli euro, według kursu Organizacji płatniczej MasterCard obowiązującego w dniu rozliczenia transakcji
  • transakcje zrealizowane w euro oraz przewalutowane na euro z innej waluty, są przeliczane na PLN po kursie sprzedaży euro obowiązującym w Banku* w dniu otrzymania z Organizacji płatniczej MasterCard informacji o transakcjach – kurs sprzedaży waluty euro obowiązujący w Banku dostępny jest na stronie internetowej Societe Generale oraz telefonicznie w Centrum Obsługi Klienta eurobanku pod numerem telefonu 19 000 (koszt wg taryfy operatora)

Informacja o rozliczonej transakcji zagranicznej jest dostępna na wyciągu z konta lub w serwisie bankowości internetowej eurobank online. Możesz też sam przeliczyć kwotę transakcji zagranicznej:

Dla kart Visa Electron:
  • transakcje zrealizowane w innej walucie niż PLN są przeliczane na PLN po kursie Organizacji płatniczej Visa, obowiązującym w dniu rozliczenia transakcji. Kurs przeliczeniowy dostępny jest na stronie Visa Europe
  • kalkulator przeliczenia walut Visa

W przypadku realizacji transakcji zagranicznej naliczana jest prowizja:
Przewalutowanie transakcji dla kart Visa Electron:
  • 1% kwoty transakcji w pakiecie konta prestige
  • 3% kwoty transakcji dla  pakietów kont standard, active, "na co dzień", junior, oraz rachunku oszczędnościowegoco to jest usługa DCC?

Usługa DCC jest udostępniania przez sieci akceptantów transakcji dokonywanych w punktach handlowo-usługowych oraz sieci bankomatów. Polega na wyborze waluty w jakiej ma zostać dokonana transakcja. W przeliczeniu kwoty transakcji z usługą DCC nie są stosowane kursy walutowe ani prowizje Banku. Przeliczenie kwoty takiej transakcji na wybraną walutę realizowane jest po kursie walutowym stosowanym przez sieć akceptanta obsługującego ten punkt lub sieć bankomatów. Przed autoryzacją Użytkownikowi karty powinna zostać zaprezentowana m.in. kwota transakcji w wybranej walucie i zastosowany do wymiany kurs walutowy.

W przeliczeniu kwoty transakcji z usługą DCC nie są stosowane kursy walutowe ani prowizje Banku.

* kurs sprzedaży waluty euro obowiązujący w Banku wyznaczany jest przez Societe Generale, który jest większościowym akcjonariuszem Euro Banku SA.
X
zainstaluj aplikację
„eurobank mobile”
Nie pokazuj więcej tego komunikatu. Potwierdź »